A co jeśli to Ty zdobędziesz fortunę?

Totalizator Sportowy wprowadza do Polski nową grę liczbową o nazwie Eurojackpot, w której do wygrania w pierwszym losowaniu jest aż 127 milionów złotych. Do tej pory najwyższą wygraną, jaką zgarnął zwycięzca w grach organizowanych przez państwowego giganta, była kwota przekraczająca 36 milionów złotych, dlatego miłośnicy gry o naprawdę duże pieniądze już zacierają ręce. Aby stać się właścicielem tego majątku „wystarczy” poprawnie wskazać 5 spośród 50-ciu liczb oraz 2 spośród 10-ciu liczb, które zostaną wylosowane w najbliższym losowaniu. „Wystarczy”, bowiem prawdopodobieństwo zwycięstwa w nowej grze wynosi jedynie 1 do 95 344 200. Dla przypomnienia prawdopodobieństwo trafienia „szóstki” w dużym lotku wynosi 1 do 13 983 816.

Czy jesteśmy gotowi na duże zmiany w naszym życiu po tak ogromnej wygranej? Co zrobić, aby tych pieniędzy nie stracić podejmując złe decyzje?

W Polsce ze względu na anonimowość wygranych, ciężko doszukać się informacji, co dzieje się ze zwycięzcami po kilku latach. Na szczęście w USA, gdzie z nagradzania szczęśliwców robi się wielkie show znacznie łatwiej o takie informacje. Według badań przeprowadzonych na zwycięzcach loterii Fantasy Five wynika, że co 10 triumfator po 5 latach od losowania bankrutuje.

Jedną z opcji, nad którą powinien zastanowić się świeżo upieczony milioner jest znalezienie firmy, osoby– swoistego mentora, który przede wszystkim pomoże odnaleźć się w nowej roli oraz przekaże odpowiednią wiedzę, aby nie znaleźć się wśród 10% zwycięzców zza oceanu, którzy stracili swoje wygrane.


Karol Ciesielski – Kuwik Ciesielski Family Office

back to top